Nástupná a výstupná plocha neslúži na parkovanie

V centre mesta je vytvorená plocha, určená na vystupovanie a nastupovanie cestujúcich z auta alebo autobusu. Potom musí vodič vozidlo preparkovať.

Plocha označená ako Priestor pre nástup a výstup (Passenger Loading Area) sa nachádza na Palackého ulici (oproti reštaurácii Retro smerom k OD Prior) a zaberá približne priestor troch pozdĺžnych parkovacích miest. Určená je pre krátkodobé zastavenie osobných vozidiel, prípadne autobusu a to iba na čas potrebný pre nastúpenie a vystúpenie osôb. Vodiči potom musia preparkovať na určené parkovacie miesta (napríklad autobusy na vyhradené miesta na parkovisku pri krytej plavárni na Mládežníckej ulici).

Vodiči si však toto miesto radi zamieňajú za výhodné a bezplatné parkovisko a aj napriek pravidelnej kontrole zo strany mestskej polície tu parkujú denne vozidlá. Pritom vodičov, ktorí by mali poznať dopravné predpisy, keďže sú vlastníkmi vodičských preukazov upozorňuje aj žltá prerušovaná čiara na skutočnosť, že tu nemôžu s vozidlom stáť a parkovať.

Na oživenie znalostí pre tých, ktorí už pozabudli čo znamená toto vodorovné dopravné značenie: žltá čiara (prerušovaná alebo plná) znamená, že na ceste je zakázané stáť a zastaviť. Prerušovaná žltá čiara upozorňuje vodiča na to, že je možné z oboch jej strán zastaviť, ale nie stáť. Plná žltá čiara zakazuje z oboch strán stáť i zastaviť.