O predĺženie platnosti karty môžete požiadať aj v predstihu

Platnosť novej parkovacej karty začne plynúť až po vypršaní predchádzajúcej. 

V týchto dňoch dostávajú držitelia parkovacích kariet, ktorým končí platnosť v období okolo 15. marca upozorňujúce emaily na končiacu platnosť. Predĺžiť kartu je možné už teraz a uhradiť ju už v predstihu.

Nemusíte mať obavu, že prídete o časť zaplateného parkovného. Platnosť novej karty začne plynúť až po vypršaní predchádzajúcej. Ak kartu, ktorej končí platnosť 14.3.2019 uhradíte napríklad 5.3.2019, platiť začne až od 15.3.2019.

Kartu predĺžite buď osobne v klientskom centre, kde pre vybavenie stačí predložiť iba malý technický preukaz a preukaz totožnosti na overenie. Je však vhodné prísť už teraz a nenechávať si vybavenie na poslednú chvíľu, kedy je tu možné očakávať oveľa viac ľudí.

Preto je výhodnejšie vybaviť predĺženie karty elektronicky a na úrad vôbec nechodiť. Z domu či kancelárie odošlete elektronickú žiadosť, aj v predstihu pred uplynutím doby platnosti karty a po vybavení uhradíte buď bankovým prevodom, alebo platobnou kartou cez tlačídlo Zaplatiť v Detaile nezaplatenej novej parkovacej karty. Karta bude aktívna ihneď po úhrade, kým v prípade bankového prevodu začne platiť až dátumom pripísania platby na účet mesta, čo môže trvať dva až tri pracovné dni.