Parkovaciu kartu si môžete predĺžiť aj elektronicky

Predĺženie vybavíte v klientskom centre, výhodnejšie je to však elektronicky, bez návštevy úradu. 

Pred dvomi rokmi, 15. marca, začalo mesto regulovať parkovanie a k tomuto dátumu končí platnosť veľkej skupine kariet cca 2500. Pre bezproblémové vybavenie je vhodné nenechávať predĺženie na poslednú chvíľu a vybaviť si ho radšej elektronicky, cez vaše užívateľské konto.

Je to jednoduchý spôsob, kedy nemusíte chodiť na úrad práve v čase, kedy sa tu dá očakávať viac ľudí a teda na vybavenie môžete dlhšie čakať.

Ako postupovať?

Cez užívateľské konto odošlete elektronickú žiadosť, priložíte sken alebo foto platnej zelenej karty. Po jej spracovaní dostanete na email platobné údaje. Kartu potom môžete uhradiť bankovým prevodom alebo aj platobnou kartou. Bankový prevod trvá približne dva až tri pracovné dni a karta bude platná až po pripísaní úhrady na účet mesta, nie dátumom zadania platby. Ak potrebujete mať kartu čo najskôr aktívnu, odporúčame využiť platbu platobnou kartou cez konto. V tomto prípade je karta platná hneď po úhrade.

Samozrejme, stále zostáva možnosť ísť na klientske centrum. Na predĺženie, ak nedošlo k žiadnym zmenám vozidla či osoby držiteľa karty, stačí predložiť iba na overenie malý technický preukaz, resp. zelenú kartu a preukaz totožnosti. Žiadosť vytlačí obsluha.