Parkovanie cez Vianočné a Novoročné sviatky

Na parkoviskách mesta bude parkovanie zdarma od pondelka 24. do stredy 26. decembra 2018 aj rovnako aj v utorok 1. januára 2019.

Parkovanie počas sviatkov a víkendov je v Trenčíne bezplatné. Tak to bude aj počas nadchádzajúcich Vianoc a na Nový rok. Ostatné pracovné dni sa parkovné hradí podľa cenníka a prevádzkovej doby konkrétneho pásma a parkoviska.

Občania Trenčína s trvalým pobytom môžu pre svoju návštevu vybaviť výhodnejšie parkovanie a to kartu Návšteva pásma. S ňou potom môže auto návštevy parkovať v pásme trvalého pobytu žiadateľa (okrem pásma A. Rezident pásma A si vyberie iné pásmo na parkovanie svojej návštevy).

Karta Návšteva pásma stojí 3 eurá na dva po sebe idúce pracovné dni (aj piatok a pondelok) a vybavíte ju na toľko dní, koľko sa návšteva zdrží a to osobne v klientskom centre a tí držitelia kariet, ktorí si vytvorili elektronické užívateľské konto aj online. Úhrada je možná priamo cez portál karty.parkovanietrencin.sk aj platobnou kartou. Viac: http://parkovanietrencin.sk/cez-uzivatelske-konto-uz-vybavite-aj-kartu-pre-svoju-navstevu/

Ďalšou možnosťou pre návštevy je hradiť jednorazové parkovné (v automate, mobilnou platbou, cez sms). Na celý deň (do konca doby spoplatnenia parkoviska) v pásme C ,G, F stojí parkovné 5,40 eur v pásme D a H 3,00 eur.