Pre návštevu môžete vybaviť parkovaciu kartu Návšteva pásma

Ak Vám príde na Vianočné sviatky návšteva a zdrží sa aj počas pracovných dní, jej parkovanie vyrieši karta Návšteva pásma. 

Parkovaciu kartu Návšteva pásma vybaví rezident mesta pre vozidlo svojej návštevy. Tá potom môže parkovať v pásme, kde má rezident trvalý pobyt, okrem pásma A. Rezidenti z pásma A vyberú pre svoju návštevu kartu do pásma B, C, alebo aj G.

Parkovacia karta Návšteva pásma stojí 3 eurá na dva po sebe idúce pracovné dni (aj piatok a pondelok). Vybaviť ju môžete na toľko dní, koľko potrebujete, teda koľko sa návšteva zdrží. A to aj vopred. Kartu kúpite v klientskom centre, od pondelka do štvrtka od 8.00 do 16,30 h a v piatok od 8.00 do 14.00 h. Potrebujete predložiť preukaz totožnosti a poznať EČV vozidla návštevy. Doklady od vozidla nie sú potrebné. Tlačivo žiadosti o vydanie karty Návšteva pásma je k dispozícii v klientskom centre, alebo si ho môžete stiahnuť na stránke http://parkovanietrencin.sk/tlaciva-na-stiahnutie/.

Ďalšou možnosťou pre návštevy je hradiť jednorazové parkovné (v automate, mobilnou platbou, cez bsms). Na celý deň (do konca doby spoplatnenia parkoviska) v pásme C a G stojí parkovné 5,40 eur v pásme D a H 3 eurá.

Parkovanie počas sviatkov a víkendov je v Trenčíne bezplatné. Tak to bude aj počas nadchádzajúcich Vianočných sviatkov, od 24. do 26. decembra 2017 aj 1. januára 2018.