Viac možnosti parkovania počas sviatku pri hlavnom cintoríne

V okolí cintorína pod Juhom bude počas Dušičiek zmenený dopravný režim a dočasne rozšírené možnosti parkovania. 

Počas sviatku Dušičiek každoročne nastáva zvýšený ruch v okolí cintorínov, kam chodia ľudia uctiť si pamiatku zosnulých. Veľký počet ich príde na autách. Mesto sa na túto situáciu pripravuje a v okolí hlavného cintorína pod Juhom (v časti od Soblahovskej) upravuje dopravnú situáciu tak, aby bola bezpečná a zároveň pribudli možnosti, kde sa bude dať parkovať.

Uvedené opatrenia budú platiť od piatka 26. októbra 2018 popoludnia, celý nasledujúci týždeň, až do pondelka 5. novembra 2018 dopoludnia. Na zmenený dopravný režim vodičov upozornia prenosné dopravné značky, prosíme o ich rešpektovanie v záujme plynulosti a bezpečnosti premávky.

Bez úhrady bude možné parkovať v dňoch od piatku 26. októbra do pondelka 5. novembra 2018:

  1. na časti Cintorínskej ulice, ktorá bude zjednosmernená v úseku od križovatky so Soblahovskou po križovatku s Ul. Tatranská. Na spôsob parkovania vodičov upozornia prenosné dopravné značky. Autá sa späť na Soblahovskú dostanú cez ulice Tatranská a Krátka,
  2. na novovybudovanom parkovisku na Cintorínskej ulici,
  3. na parkovisku na Strojárenskej pri vjazdu do dvora materskej školy,
  4. parkovať bude možné aj v uličke od kaplnky smerom k parku pod Juhom,
  5. po dohode so spoločnosťou Lidl bude sprístupnené parkovisko pred supermarketom v čase od 27. októbra do 4. novembra 2018.

Na ostatných parkoviskách v tejto lokalite platí v pracovných dňoch bežný režim a parkoviská sú spoplatnené od 0.00 h do 24.00 h. Cez sviatočné dni 30. októbra 2018 a 1. novembra 2018 ako aj cez víkendy je parkovanie v Trenčíne bezplatné. Na sídlisku Juh nie je ešte regulácia parkovania a tak tu vodiči za parkovanie neplatia ani počas pracovných dní.