Cez víkend budú značiť parkovacie miesta aj cyklopruh

Na ulici K dolnej stanici bude v dňoch 28. a 29. novembra 2020 pre značenie obmedzené parkovanie.

Po rekonštrukcii kanalizácie a vodovodu bude na novopoloženom asfaltovom povrchu vyznačené vodorovné dopravné značenie, Značiť sa bude v úseku od križovatky s Legionárskou ulicou (DV centrum) až po križovatku s Piaristickou ulicou (pri poliklinike) počas nadchádzajúceho víkendu, kedy tu nie je taký dopyt po parkovaní ako v pracovných dňoch. V prípade nepriaznivého počasia sa termín realizácie prác posunie.

Na ulici budú opäť vyznačené aj parkovacie boxy, kolmé (pri Okresnom súde), pozdĺžne (pri budove TSK) a šikmé (pri budove Central vpravo v smere od DV centra), Na tieto parkovacie miesta je potrebné zacúvať. Vodič má potom jednoduchší výjazd a lepší rozhľad, čo je na takejto frekventovanej ceste bezpečnejšie a rozumnejšie riešenie.

Pribudne aj cyklopruh a to na oboch stranách komunikácie. Umiestnený bude na pravej strane v smere od DV centra medzi chodníkom a parkoviskom, na konci parkovacích miest budú osadené dorazy, kvôli bezpečnosti, aby vozidlá nezasahovali do cyklopruhu. Na druhej strane cesty povedie cyklopruh popri parkovacích miestach.

Vyznačené budú aj tri parkovacie boxy pre motocykle, pri križovtke s Legionárskou.

Na ulici dôjde zároveň k zmene prednosti v jazde v križovatke Piaristická a K dolnej stanici, Na križovatke pred poliklinikou budú mať prednosť vozidlá idúce v smere od Elektrickej a odbočujúce vľavo na Piaristickú, pred vozidlami zo smeru od Legionárskej a odbočujúce vpravo na Piaristickú.