Návštevnícku kartu vybavíte jednoducho a rýchlo. Cez online konto

Cez elektronický systém na správu kariet vybavíte a uhradíte kartu pre návštevu, aj keď príde večer alebo cez víkend. 

Pokiaľ nemáte žiadnu parkovaciu kartu a teda ani online konto, ale čakáte návštevu, môžete pre ňu vybaviť Návštevnícku kartu. Najskôr je potrebné požiadať o zriadenie online konta (žiadosť nájdete na stránke karty.parkovanietrencin.sk).  Odporúčame požiadať o konto v predstihu, pretože žiadosť musia spracovať a vybaviť pracovníci úradu (v pracovnom čase).  Po aktivácii v zložke Parkovacie karty kliknete na Nová návštevnícka karta, vyplníte žiadosť, odošlete (kedykoľvek).

Držitelia parkovacích kariet vybavia kartu Návšteva pásma, cez svoje online konto (kedykoľvek) , stačí iba kliknúť v zložke Parkovacie karty na Nová návštevnícka karta.

Platba návštevníckych kariet je online, po vytvorení karty, priamo cez konto platobnou kartou kliknutím na tlačidlo Zaplatiť. Úhrada prebehne hneď.

Karta Návšteva pásma platí dva dni po sebe, jej cena je 3 eur/2 dni. Vybaví ju rezident do pásma svojho trvalého pobytu (rezidenti pásma A si pre parkovanie návštevy vyberú niektoré zo susedných pásiem B, C, G, F).

Pokiaľ nezvolíte iné dni platnosti, karta platí v deň vytvorenia a uhradenia. Ak príde návšteva napríklad v piatok večer je vhodnejšie uhradiť do polnoci jednorazové parkovné (mobilná platba, automat, sms) a návštevnícku kartu vybaviť na dva víkendové dni.  Návštevnícku kartu vybavíte naraz aj na viac dní. Na toľko, koľko bude návšteva parkovať.