Uprednostnite vybavenie parkovacích kariet elektronicky

Nové parkovacie karty, ako aj ďalšie zmeny ohľadom kariet môžete vybaviť online, bezpečne z domu.

Mestský úrad v Trenčíne je od 29. novembra otvorený pre verejnosť  od 29.11.2021 v nasledovnom režime: pondelok, utorok a štvrtok v čase od 8.00h – 15.30h, v stredu od 8.00h – 16.30h a v piatok čase od 8.00h – 14.00h.

Od 25.11.2021 vstúpilo do platnosti Uznesenie vlády SR č. 695/2021, na základe ktorého bol vyhlásený núdzový stav a obmedzenie mobility od 25. novembra 2021 v čase od 05.00 h do 01.00 h nasledujúceho dňa, do odvolania, najneskôr však do 9. decembra 2021. Vo vzťahu ku klientom úradu platí bod 23 uznesenia vlády, a to: Toto obmedzenie sa nevzťahuje v čase od 05.00 h do 20.00 h na cestu na orgán verejnej moci na účely vykonania úkonu, ktorý nemôže byť vykonaný zaslaním zásielky alebo prostriedkami diaľkovej komunikácie a cestu späť. Pre klientov úradu v interiéri je povinné nosenie respirátora.

Pre vybavenie záležitostí ohľadom parkovacích kariet však nie je potrebné chodiť na úrad. V súčasnej epidemiologickej situácii je vhodnejšie a bezpečnejšie využiť elektronický spôsob cez online kontá.

Ak už máte parkovaciu kartu, do konta sa prihlásite na stránke https://karty.parkovanietrencin.sk/Login.asp

Pred úplne prvým prihlásením je potrebná registrácia – kliknutím na odkaz – aktivačný link, ktorý posielame elektronickou poštou. Po vyplnení tabuľky s dvoma údajmi – rodné číslo a heslo, ktoré budete používať na prihlásenie, sa prihlásite. Cez konto môžete vybaviť predĺženie platnosti karty, novú kartu, zrušenie karty, trvalú zmenu EČV, nastavíte si dočasnú zmenu EČV, vytvoríte si a uhradíte kartu Návšteva pásma.

Ak ste sa už zaregistrovali (cez odkaz v maily s aktivačným linkom) a prihlásili do konta, ale odvtedy ste už zabudli heslo, obnovíte si ho cez tlačidlo Zabudnuté heslo (umiestnené pod prihlasovacími údajmi).

Pre vybavenie úplne prvej karty je potrebné najskôr poslať žiadosť o zriadenie online konta. Po spracovaní žiadosti a zaslaní emailu s aktivačným linkom urobíte registráciu, prihlásite sa a môžete poslať žiadosť o vydanie novej parkovacej karty. Žiadosť o zriadenie konta posielate aj v prípade, ak chcete doplniť emailovú adresu ku kontu.

Postupy nájdete vo videonávodoch:https://www.youtube.com/playlist?list=PLs6lCQKlaYiOg2zMcdCl_Ilrlacouh2AO

Ďalšie Informácie nájdete aj na parkovanietrencin.sk, ak potrebujete poradiť sme vám k dispozícii v čase otváracích hodín klientskeho centra na tel. čísle 0902 911 220, alebo mailom parkovanie@trencin.sk