Zdieľané parkovanie pri „otoči“ na Saratovskej ulici

Na ploche, kde cez deň stoja autobusy, môžu po novom večer a v noci parkovať autá.

V rámci ďalších opatrení na zlepšenie parkovania na sídlisku Juh bol zmenený režim na Saratovskej ulici pri „otoči“ autobusov. Osadená bola zvislá dopravná značka, ktorá umožňuje osobným vozidlám parkovať v „bus“ pruhu – vo vyhradenom čase.

Na mieste, kde počas dňa parkujú autobusy (cca štyri), môžu vo večerných a nočných hodinách parkovať po novom osobné autá (sedem vozidiel) a to nasledovne: pondelok  až piatok od 20.00 h do 6. 00 h a počas víkendov od 19.00 h do 8.00h.

Pred značkou zostal priestor pre parkovanie jedného vozidla MHD, ktorý je nonstop vyhradený pre autobusy. Osobné vozidlá môžu využívať iba priestor za značkou (od značky vyššie). Parkovať tu môžu v uvedených časoch vozidlá s parkovacou kartou pre pásmo J. Nemôžu tu stáť vozidlá s kartou platnou na dlhodobých parkoviskách a ani vozidlá s jednorazovou platbou resp. vozidlá bez parkovacej karty.

Situáciu budeme monitorovať, v prípade nedodržiavania hodín určených pre osobné vozidlá budeme musieť režim zdieľania parkoviska ukončiť.

V tejto časti ulice je naplánovaná aj stavebná úprava betónovej plochy pri zastávke, aby tu bolo možné vyznačiť ďalšie parkovacie miesta pre sedem vozidiel.

Ďalšie zmeny parkovania na Juhu 

  • zmena režimu niektorých dlhodobých parkovísk (z bezplatného nočného na bezplatný denný na uliciach gen. Svobodu a Saratovská), ďalším adeptom na zmenu režimu budú niektoré úseky ulice Východná.

Ďalšie parkovacie boxy

  • doznačujeme ďalšie parkovacie miesta. Na hornom Juhu ich bude cca 60 a na dolnom Juhu cca 30,
  • vyberáme lokality pre výstavbu nových parkovacích miest.