Karty pre Juh a Sihoť III a IV sú už v predaji

Občania z týchto lokalít už si môžu vybaviť parkovaciu kartu. Aj uhradená karta začne platiť až od 23. 9. 2020.

Pre opatrenia zavedené na zabránenie šírenia ochorenia COVID-19 bol presunutý začiatok regulácie parkovania na sídlisku Juh a Sihoť III a IV z 15. 4. 2020 na nový termín 23. 9. 2020. Občania z týchto lokalít si však už teraz môžu vybaviť parkovaciu kartu. Zaplatiť ju môžu teraz alebo aj neskôr – v septembri. Karta, s územnou platnosťou pre pásmo J a H (Sihoť 3,4) uhradená aj teraz, začne platiť až od 23. 9. 2020.

Nemám kartu

Zakúpenie karty odporúčame riešiť elektronicky cez stránku karty.parkovanietrencin.sk. Najskôr je potrebné podať Žiadosť o zriadenie konta (tlačidlo vľavo). Formulár vyplňte iba vtedy, ak ešte konto ani parkovaciu kartu nemáte. Prvú parkovaciu kartu je možné vybaviť aj osobne v klientskom centre.

Mám kartu

Obyvateľom Juhu a Sihote (rozšírených častí do regulovaného pásma), ktorí majú platnú kartu Mesto okrem A a B, sa po 23. septembri 2020 rozšíri územná platnosť karty aj o nové pásma. Po tomto termíne bude karta automaticky premenovaná na Pásmo J a mesto okrem A a B, resp. na Pásmo H a mesto okrem A a B.

Obyvateľom s platnou kartou Dlhodobé, bude táto karta platiť na všetkých dlhodobých parkoviskách aj na Juhu (Lavičkova, gen. Svobodu, Saratovská, Východná) a Sihoti 3 a 4 (časti ulíc Odbojárov, Pod čerešňami, Žilinská, Opatovská). Ak máte záujem o celé pásmo (alebo iný typ karty), je potrebné túto kartu zrušiť a požiadať o novú. Tieto úkony urobíte aj online cez elektronické konto.

V prípade nejasností sa na nás môžete obrátiť na tel. č. 0902 911 220 alebo cez email: parkovanie@trencin.sk. Informácie (napríklad mapu s novozaradenými pásmami J a H) nájdete aj na parkovanietrencin.sk.