Pre prvú kartu nemusíte už navštíviť úrad, vybavíte ju online

Na stránke karty.parkovanietrencin.sk nájdete formulár na vytvorenie elektronického konta. 

Prvé vybavenie parkovacej karty bolo možné doteraz iba v klientskom centre mestského úradu. Mesto ale pripravilo jednoduchú možnosť, ako vybaviť prvú parkovaciu kartu online, teda bez návštevy úradu.

Elektronicky v troch krokoch

1. požiadate o zriadenie elektronického konta – vyplníte jednoduchý formulár Žiadosť o zriadenie konta na stránke karty.parkovanietrencin.sk  (vľavo) Po spracovaní a schválení zamestnancami úrad žiadosti dostanete aktivačný link. Kliknete naň, systém overí vašu totožnosť, nastavíte si heslo a prihlásite sa do svojho elektronického konta na stránke karty.parkovanietrencin.sk (vpravo).

2. po prihlásení požiadate o parkovaciu kartu – vyplníte formulár žiadosti, priložíte potrebné doklady – naskenované/odfotené dokumenty: platná zelená karta k PZP a veľký technický preukaz. Ak používate firemné vozidlo (rezident) a ste zamestnanec, priložíte aj dohodu so zamestnávateľom o využívaní služobného vozidla na súkromné účely v zmysle zákona o dani z príjmov. Ak nie ste vlastník nehnuteľnosti, kde máte trvalý pobyt, doložíte aj úradne overený súhlas vlastníka s vydaním parkovacej karty. Následne potvrdíte uvedené súhlasy a odošlete. Po spracovaní zašleme informačný mail a údaje k platbe. Novovytvornú kartu nájdete aj v konte.

3. úhrada

a) cez elektronické konto a Card pay – prihlásite sa do svojho konta, v zložke Parkovacie karty kliknete na Detail karty, ktorá má stav Nezaplatená a následne na tlačidlo Zaplatiť. Systém Vás presmeruje do platobnej brány, kde zrealizujete úhradu platobnou kartou. Nemusíte vypisovať variabilný symbol (časté chyby) či číslo účtu. Karta je platná hneď po zaplatení, čo je výhodou, ak ju potrebujete mať čo najskôr aktívnu;

b) bankovým prevodom – upozorňujeme, že karta platí až od dátumu pripísania platby na účet mesta, nie od dátumu úhrady. Keďže bankové prevody môžu trvať aj niekoľko pracovných dní, odporúčame úhradu zrealizovať niekoľko dní pred nastavenou platnosťou karty.

Upozornenie:

Žiadosť o zriadenie konta je učená pre záujemcov o vybavenie prvej parkovacej karty (ak ešte žiadnu kartu nemajú).

Ak už kartu máte, ale nemáte elektronické konto, prípadne ste nedostali aktivačný link na vytvorenie konta volajte na 0902 911 220 alebo píšte: parkovanie@trencin.sk.

Ak už konto máte, ale zabudli heslo, použite tlačidlo Zabudnuté heslo.