Na ulici K dolnej stanici pribudli dve parkovacie miesta pre ŤZP

Miesta pre držiteľov parkovacích preukazov vyznačujeme aj na základe podnetov priamo od občanov.

Na výzvu, aby nám občania nahlásili, kde by sme mali vyhradiť miesta pre ŤZP prišli dve desiatky podnetov. Ešte vlani pribudli vyhradené miesta pre ŤZP na Palackého ulici. Po zimnej prestávke, kedy poveternostné podmienky opäť umožňujú značenie, pokračujeme v značení ďalších. Najnovšie pribudli dve miesta na ulici K dolnej stanici.

Podmienky pre parkovanie vozidiel označených parkovacím preukazom ŤZP mesto upravilo vlani od 18.novembra. V platnosti zostalo bezplatné parkovanie na vyhradených miestach s originál parkovacím preukazom za čelným sklom. Pri parkovaní na bežných miestach môžu držitelia preukazu ŤZP parkovať zadarmo tri hodiny denne, po odoslaní bezplatnej sms (potom podľa cenníka jednorazového parkovania pre dané pásmo). Rezidenti mesta si môžu vybaviť parkovaciu kartu s 90 percentnou zľavou.

Za spoplatnením parkovania na bežných miestach bola snaha motivovať držiteľov parkovacích preukazov k využívaniu najmä vyhradených miest. Na základe monitorovania dopytu po vyhradených miestach a podnetov občanov chceme zvýšiť počty všeobecných miest pre ŤZP (nie na konkrétne číslo parkovacieho preukazu) a vyhradiť ich tam, kde sú skutočne potrebné. V značení budeme pokračovať, aby sme sprístupnili ďalšie miesta pre držiteľov parkovacích preukazov. Podnety na vytvorenie nových vyhradených miest pre vozidlá, ktoré prepravujú osobu s parkovacím preukazom môžete aj  naďalej zasielať na adresu parkovanie@trencin.sk.