Nová možnosť úhrady parkovného, jednoducho aplikáciou

Už aj vodiči v Trenčíne môžu uhradiť parkovné prostredníctvom aplikácie EasyPark.

Táto aplikácia je nástrojom na úhradu parkovného, rovnako ako parkovací automat, SMS alebo mobilná platba. V aplikácii môžete zaplatiť platobnou kartou, alebo pomocou služieb Google Pay a Apple Pay. Parkovné uhradené cez aplikáciu EasyPark je príjmom mesta Trenčín.

Aplikáciu EasyPark si môžete stiahnuť do mobilu vopred, uložiť si evidenčné čísla vozidiel, za ktoré obvykle platíte parkovné a platobnú kartu, z ktorej budete platiť. Samotná úhrada parkovného potom bude veľmi jednoduchá a intuitívna.

Aplikáciu si môžete stiahnuť v Google Play pre mobilné telefóny s operačným systémom Androind a z Apple AppStoru pre mobilné telefóny s iOS.

Nastaviť si môžete aj spôsob a čas upozornenia na vypršanie doby zaplateného parkovania. Minimálny čas, ktorý je možné uhradiť, je 30 minút a následne po celých hodinách. Pre mesto Trenčín nie je možné zvoliť si dĺžku parkovania po minútach a nie je možné vopred ukončiť parkovanie.

Aplikácia EasyPark  je dostupná v 3 200 mestách Európy, Veľkej Británie, USA a Austrálie. Na Slovensku jej výhody môžete využiť v Bratislave, Košiciach a najnovšie aj v našom meste.