Parkovacie karty pre návštevy

Kartu Návšteva pásma môžu pre svoju návštevu vybaviť rezidenti regulovaných pásiem, v súčasnej situácii výlučne online.  

Počas víkendov a sviatkov (aj Vianočných a Novoročných) sú spoplatnené skoré ranné a neskoré večerné hodiny, od 19.00 do 8.00. Parkovanie od 8.00 do 19.00h je bezplatné, najmä kvôli návštevám. Ak sa návšteva zdrží viac dní, odporúčame rezidentom vybaviť parkovaciu kartu Návšteva pásma. Platí dva po sebe idúce dni a stojí 3 eurá.

Ako vybavíte kartu Návšteva pásma?

✔ Mám konto

Po prihlásení do svojho konta na stránke karty.parkovanietrencin.sk kliknite  na položku Nová parkovacia karta. Zobrazí sa žiadosť, vyplníte potrebné údaje, odsúhlasíte „Čestné prehlásenie“ a „Preverenie osobných údajov“ a odošlete žiadosť. Kartu neschvaľuje obsluha. Po vytvorení karty vykonajte platbu kliknutím na tlačidlo Zaplatiť, v Detaile nezaplatenej návštevníckej karty. Nová karta sa zobrazí v Zozname kariet.

✔ Nemám konto.

Najskôr je potrebné požiadať o zriadenie online kontana stránke https://karty.parkovanietrencin.sk/NewUserRegistrationMenu.asp. Po schválení žiadosti dostanete aktivačný link, ktorým si vytvoríte konto. Zvoleným heslom sa prihlásite.  Po prihlásení kliknite v ľavom menu na položku Nová parkovacia karta. Zobrazí sa žiadosť, vyplníte potrebné údaje, odsúhlasíte „Čestné prehlásenie“ a „Preverenie osobných údajov“ a odošlete žiadosť. Kartu neschvaľuje obsluha. Po vytvorení karty vykonajte platbu kliknutím na tlačidlo Zaplatiť, v Detaile nezaplatenej návštevníckej karty. Nová karta sa zobrazí v Zozname kariet.

Od 23. septembra sa zjednotil režim parkovísk takmer v celom meste a v pásmach B,C,D, G, H, J je rovnaká doba spoplatnenia  v pracovných dňoch: od 0.00 h do 24.00 h, v ostatných dňoch (víkendy a sviatky): od 0.00 h do 8.00 h a od 19.00 h do 24.00 h. V pásme A je parkovanie spoplatnené celoročné, v čase od 9.00 h do 24.00 h.

Ďalšou možnosťou pre návštevy je hradiť jednorazové parkovné (v automate, mobilnou platbou, cez sms). Informácie nájdete na: https://parkovanietrencin.sk/jednorazove-parkovanie/