Parkovanie počas sviatkov v okolí hlavného cintorína

Parkovanie bude upravené tak, aby mali vodiči viac možností zaparkovať v blízkosti hlavného cintorína.

Pakrovanie bude upravené od 27. októbra 2022 od 16.00h až do 3. novembra 2022 do 9.00 h. Na niektorých parkoviskách bude možné parkovať bezplatne. Pre návštevníkov cintorína, ktorí prídu bez auta, bude premávať cez víkend a v utorok 1. novembra 2022 mimoriadna autobusová linka č. 32 z autobusovej stanice MHD na sídlisko Juh s konečnou pri ZŠ na Saratovskej ulici a späť.

Parkovanie bez úhrady

  1. Na dvoch parkoviskách – na parkovisku na Cintorínskej ulici pri križovatke so Soblahovskou a na parkovisku na Strojárenskej pri vjazde do dvora materskej školy. Parkoviská budú označené prekrytím symbolu parkovacích hodín na dopravnej značke.
  2. Na vetve ulice Soblahovská od kaplnky pozdĺž oplotenia hlavného cintorína končiacej pri chodníku v parku pod Juhom.
  3. Na časti Cintorínskej ulice, pred parkoviskom a križovatkou so Soblahovskou na pravej strane v smere jazdy od Partizánskej (zaparkuje tu cca deväť vozidiel). Parkovanie bude označené prenosnými dopravnými značkami.
  4. Na Saratovskej ulici na Juhu (v časti označenej dlhodobé nočné) v pracovných dňoch od 8.00 h do 19.00 h a počas víkendov a sviatkov. (parkovisko je spoplatnené v pracovných dňoch iba v noci od 19.00 do 8.00 h).
  5. So súhlasom spoločnosti Lidl, bude parkovisko pri obchodnom dome na Soblahovskej ulici, prístupné pre návštevníkov cintorína aj v deň štátneho sviatku 1. novembra 2022, kedy je predajňa v zmysle zákona zatvorená.

Ostatné parkoviská

V pásme D (Soblahovská a okolie, okrem dlhodobých) a v pásme J (sídlisko Juh, okrem dlhodobých a dlhodobých nočných parkovísk) je parkovanie spoplatnené v pracovaných dňoch nepretržite (od 0.00 h do 24.00 h). Cez víkendy a sviatky je spoplatnené iba v noci od 19.00 h do 8.00 h.

Žiadame vodičov, aby rešpektovali dopravné predpisy, značenie a neparkovali na cyklotrase.

Odvezte sa autobusom

Vyhnite sa problémom s hľadaním voľného miesta na parkovanie a využite autobusy. Mesto v spolupráci s dopravcom MHD, spoločnosťou Transdev, pripravilo posilňujúcu autobusovú linku č. 32, ktorá počas víkendu 29. a 30. októbra a v utorok 1. novembra 2022 bude premávať na trase z autobusovej stanice MHD na sídlisko Juh a späť.