Parkovanie počas sviatkov v okolí hlavného cintorína

Na niektorých parkoviskách bude parkovanie bezplatné, dňa 1. novembra bude premávať mimoriadna autobusová linka.

Parkovanie bude v dňoch 27. októbra do 3. novembra 2021 bude upravené tak, aby mali vodiči viac možností zaparkovať v blízkosti hlavného cintorína pod Juhom. Pre návštevníkov cintorínov, ktorí prídu bez auta, bude premávať dňa 1. novembra 2021 mimoriadna autobusová linka z autobusovej stanice na sídlisko Juh a späť.

Na niektorých vyznačených parkoviskách bude možné parkovať bez úhrady (od stredy 27. októbra od 8.00 h do stredy 3. novembra 2021 do 9.00 h). Označené budú prekrytím symbolu parkovacích hodín na dopravnej značke, prípadne prenosnými dopravnými značkami.

Bez úhrady

  1. na parkovisku na Cintorínskej ulici pri križovatke so Soblahovskou
  2. na parkovisku na Strojárenskej pri vjazde do dvora materskej školy

Rozšírené  možnosti parkovania, bez úhrady

  1. na časti Cintorínskej ulice, ktorá bude jednosmerná v úseku od križovatky so Soblahovskou po križovatku s Ul. Tatranská. Na spôsob parkovania vodičov upozornia prenosné dopravné značky. Autá sa späť na Soblahovskú dostanú cez ulice Tatranská a Krátka,
  2. v uličke od kaplnky smerom k parku pod Juhom,
  3. po dohode so spoločnosťou Lidl na parkovisku pred supermarketom na Soblahovej ulici do 3. novembra 2021

Ostatné parkoviská

v pásmach D (Soblahovská a okolie) a J (sídlisko Juh) sú parkoviská spoplatnené v pracovaných dňoch nepretržite (od 0.00 h do 24.00h). Počas víkendov a sviatkov (aj v pondelok dňa 1. novembra 2021) je parkovanie bezplatné v čase od 8.00 h do 19. 00 h (spoplatnené v noci od 19.00 h do 8.00h). Žiadame vodičov, aby rešpektovali dopravné predpisy, značenie a neparkovali na cyklotrase.

Odvezte sa autobusom

Každoročne nastáva zvýšený ruch v okolí cintorínov, kam chodia ľudia uctiť si Pamiatku zosnulých. Veľký počet ich príde na autách. Vyhnite sa problémom s hľadaním voľného miesta a využite autobusy. Mesto zabezpečilo na 1. novembra 2021 mimoriadnu linku č. 32 z autobusovej stanice na sídlisko Juh (konečná zastávka Saratovská ZŠ). Autobus bude premávať aj v opačnom smere. Viď cestovný poriadok: