Pribudne trinásť nových parkovacích automatov

Od pondelka 17. augusta 2020 začnú prípravné práce pre umiestnenie ďalších parkovacích automatov.

Práce potrvajú celý týždeň, priebeh a termín ich ukončenia môžu ovplyvniť poveternostné podmienky. Nové automaty pribudnú na sídlisku Juh (10 kusov) a na Sihoti 3,4 (3 kusy). Ich umiestnenie si už teraz môžete pozrieť na stránke parkovania, v zložke mapa https://parkovanietrencin.sk/mapa/

Samotné automaty sa budú osádzať začiatkom septembra 2020, po otestovaní budú spustené o polnoci z 22. na 23. septembra 2020, kedy začne regulácia parkovania na Sihoti 3,4 a Juhu.

Rovnako ako terajších 26 parkomatov aj 13 nových je napájaných z fotovoltických panelov. Tým, že nie sú napojené na elektrickú sieť, nie je potrebné pri ich inštalácii rozkopávať cestu či chodník.

Parkovné v parkovacom automate je možné hradiť hotovosťou (mincami) alebo platobnou kartou. Návod na obsluhu je uvedený na každom automate, pred platbou je potrebné uviesť evidenčné číslo vozidla. V niektorých automatoch je potrebné zvoliť lokalitu, kde bude vozidlo parkovať (voľba 1 = 24 h nonstop režim; voľba 2 = dlhodobé parkovanie od 8.00 – 16.00 h). Parkovací lístok nie je potrebné dávať za sklo.