Príde k vám návšteva? Ako vybavíte kartu pre jej vozidlo

Parkovaciu kartu Návšteva pásma vybavíte elektronicky hocikedy, sedem dní v týždni, počas 24 hodín.

Návštevnícku parkovaciu kartu môže zakúpiť rezident pásma (občan s trvalým pobytom) a to buď osobne, v klientskom centre, alebo jednoducho a rýchlo elektronicky. Predpokladom elektronického vybavenia parkovacej karty Návšteva pásma je mať založené online konto. Je možné ho založiť iba pre účely zakupovania návštevníckych kariet. Požiadať o zriadenie konta tak môže aj ten, kto nevlastní žiadne vozidlo, prípadne nepotrebuje parkovaciu kartu pre svoje vozidlo (parkuje v garáži a pod.). So založením konta pre rezidentov, ktorí nemajú prístup na internet môže pomôcť rodina, konto založiť v ich mene, pričom použijú svoju emailovú adresu.

Postup ako založiť konto

 • Na stránke karty.parkovanietrencin.sk je Žiadosť o zriadenie online konta, ktorú vyplníte a odošlete.
 • Po spracovaní žiadosti (spravidla v deň odoslania, ak je to v bežnom pracovnom čase) dostanete na emailovú adresu uvedenú v žiadosti, Aktivačný link.
 • Po kliknutí na aktivačný link (odkaz v maily) urobíte registráciu. Spočíva vo vyplnení tabuľky s dvoma údajmi – rodné číslo na overenie identity a  heslo, ktoré budete používať.
 • Po odoslaní sa prihlásite na stránke karty.parkovanietrencin.sk. Prihlasovanie údaje sú vpravo, prihlasovacie meno je emailová adresa, heslo uvediete to, ktoré ste napísali pri registrácii.
 • Po prihlásení kliknete v konte na záložku Nová parkovacia kartaNová návštevnícka karta.
 • Vyplníte žiadosť, uvediete EČV vozidla návštevy, na ktoré má byť karta vydaná, farbu, počet kariet, potvrdíte súhlasy a kliknete na Vytvoriť kartu.
 • Po vytvorení karty a kliknutí na Zoznam kariet sa zobrazí novovytvorená návštevnícka karta. O vytvorení karty dostanete aj email Rekapitulácia žiadosti.
 • Kliknete na tlačidlo Zaplatiť a kartu uhradíte platobnou kartou. Platí hneď po online úhrade (ak ste nezvolili iný dátum začiatku jej platnosti).
 • Platnosť jednej karty Návšteva pásma je dva po sebe nasledujúce dni. Zakúpiť môžete návštevnícku kartu naraz aj na viac dní, podľa dĺžky pobytu návštevy.
 • Návštevnícka karta platí v pásme, kde má rezident trvalý pobyt, okrem pásma A. Návšteva rezidenta pásma A si pre parkovanie vyberie niektoré z iných pásiem (napríklad B, C, G, F)
 • Kartu Návšteva pásma vybavíte aj na svoje vozidlo, kým ste napríklad zakúpili ale ešte nemáte k dispozícii potrebné doklady na vybavenie parkovacej karty

Návštevníckych kariet kúpite koľko potrebujete

Parkovacia karta návšteva pásma platí dva dni (nie 48 hodín). Ak návšteva príde na viac dní vybavíte naraz jednu kartu na potrebný počet dní. Kliknete v žiadosti na počet kariet, systém vám nastaví dobu platnosti. Karta platí v deň, kedy ju vybavujete po jej úhrade platobnou kartou (ak si nezvolíte iný dátum). Príklad. Ak vytvoríte kartu napríklad v piatok o cca 17. 00 h, karta bude platiť v piatok a sobotu. Pre takéto prípady je lepšie do polnoci zaplatiť parkovné jednorazovo (sms, mobilná platba, automat) a vybaviť karty na ďalšie dva dni, t.j. sobotu a nedeľu.

Ďalšie možnosti parkovania návštev

 • úhrada jednorazového parkovného (mobilná platba, parkovací automat, sms)
 • využitie režimu dlhodobých resp. dlhodobých nočných parkovísk. Na parkoviskách označených ako dlhodobé, ktoré sú spoplatnené, v pracovných dňoch od 8. do 16.00 h, víkendy a sviatky bezplatné alebo dlhodobé nočné (iba na sídlisku Juh), spoplatnené v pracovných dňoch od 19.00 h do 8.00 h nasledujúci deň.

Informácie: link s videonávodom:

https://www.youtube.com/watch?v=Gr_Led2l6Bc&list=PLs6lCQKlaYiOg2zMcdCl_Ilrlacouh2AO&index=3