Kartu predĺžite aj v predstihu pred skončením platnosti

Nemusíte mať obavu, že prídete o časť zaplatenej sumy. Nová karta bude platiť až po skončení platnosti predchádzajúcej.

Platnosť kariet predĺžite buď elektronicky bez návštevy úradu alebo osobne v klientskom centre. Ak budete vybavovať už teraz, vyhnete sa časovému stresu v marci, kedy sa bude predlžovať viac ako dvetisíc kariet.

Aj keď kartu predĺžite a dokonca uhradíte vopred, nemusíte sa obávať, že sa skráti platnosť predchádzajúcej a prídete o časť zaplatenej sumy. Nová karta začne platiť až po vypršaní platnosti predchádzajúcej. Napríklad, ak 20.2.2020 uhradíte kartu, ktorej končí platnosť 14. 3. 2020, nová začne platiť až od 15. 3. 2020.

Predĺžiť platnosť karty odporúčame elektronicky, jednoducho a pohodlne cez užívateľské konto. Okrem predĺženia online vybavíte aj novú kartu, dočasnú či trvalú zmenu EČV, kartu pre návštevu, či zrušíte kartu.

Predĺžiť, či vybaviť ďalšie záležitosti týkajúce sa parkovacej karty môžete aj osobne v Klientskom centre MsÚ. Na predĺženie karty (pokiaľ nedošlo k žiadnym zmenám v prípade vozidla či osoby držiteľa karty) vám postačí platná zelená karta k Povinnému zmluvnému poisteniu alebo malý technický preukaz (iba na overenie) a preukaz totožnosti. Žiadosť vytlačí obsluha.

Ak vybavujete predĺženie v zastúpení za držiteľa karty, je potrebné priniesť od neho splnomocnenie (bez úradného overenia). Je vhodné prísť už teraz a nenechávať si vybavenie na poslednú chvíľu, kedy je možné očakávať viac ľudí na úrade.