Parkovanie počas Dušičiek pri hlavnom cintoríne

Počas sviatku Dušičiek bude upravené parkovanie v okolí hlavného cintorína pod Juhom.

Časť parkovísk bude bez úhrady, dopravná situácie bude riešená tak, aby tu dočasne pribudli možnosti parkovania. Od utorka 29. októbra do pondelka 4. novembra 2019 do 9.00 h môžete parkovať zdarma:

  1. na časti Cintorínskej ulice, ktorá bude zjednosmernená v úseku od križovatky so Soblahovskou po križovatku s Ul. Tatranská. Na spôsob parkovania vodičov upozornia prenosné dopravné značky. Autá sa späť na Soblahovskú dostanú cez ulice Tatranská a Krátka,
  2. na parkovisku na Cintorínskej ulici pri križovatke so Soblahovskou,
  3. na parkovisku na Strojárenskej pri vjazdu do dvora materskej školy,
  4. parkovať bude možné aj v uličke od kaplnky smerom k parku pod Juhom,
  5. po dohode so spoločnosťou Lidl bude sprístupnené parkovisko pred supermarketom do 3. novembra 2019
  6. dňa 1. novembra 2019 na všetkých parkoviskách

Na ostatných parkoviskách v tejto lokalite platí v pracovných dňoch bežný režim a parkoviská sú spoplatnené od 0.00 h do 24.00 h, sviatky a víkendy bezplatne. Na parkoviskách sídliska Juh je parkovania bezplatné aj počas pracovných dní.

Využite autobus

Každoročne nastáva zvýšený ruch v okolí cintorínov, kam chodia ľudia uctiť si Pamiatku zosnulých. Veľký počet ich príde na autách. Vyhnite sa problémom s hľadaním voľného miesta a využite autobusy. Mesto zabezpečilo na 1. novembra 2019 mimoriadnu linku č. 32 z autobusovej stanice na Saratovskú ulicu na sídlisku Juh, kde je jeden zo vstupov na hlavný mestský cintorín. Autobus bude jazdiť i v opačnom smere.

Cestovný poriadok mimoriadnej linky 32, platí iba 1.11.2019: