Parkoviská budú hotové, nemôžu byť skolaudované a regulované

Spustený nebude ani predaj predaj parkovacích kariet, pôvodne naplánovaný na august. 

Regulované parkovanie a sídliskách Juh a Sihoť 3 a 4 nezačne v polovici septembra. Naplánovaný termín 16.9. 2019 musí byť odložený.

Dôvodom je podnet Združenia domových samospráv z Petržalky a jeho predsedu Marcela Slávika, podaný na Ministerstvo životného prostredia SR. Ide o rovnaké združenie, ktoré takmer dva roky oddiaľovalo výstavbu nového futbalového štadióna v Trenčíne a pre svoje „podnety“ je známe po celom Slovensku.

Združenie namieta, že schválenie nových parkovacích miest neprešlo posudzovaním vplyvov na životné prostredie (tzv. EIA), ktoré je pri celkovom počte parkovacích miest prekračujúcich 500 parkovacích státí povinné. Podľa samosprávy to však nebolo potrebné, pretože nejde o jednu stavbu parkovísk, ale viacero a pri žiadnej nebol budovaný takýto počet stojísk.

Podnetom sa už zaoberá Ministerstvo životného prostredia SR. Mesto Trenčín túto situáciu nemá možnosť ovplyvniť. Kým rezort rozhodne, musí Stavebný úrad prerušiť všetky konania, územné, stavebné i kolaudačné.

Výsledkom je stav, kedy budú parkoviská na sídliskách Juh a Sihoť III a IV hotové, nebude možné ich skolaudovať a ani spustiť reguláciu. Aj predaj parkovacích kariet pre novozaradené pásma sa odsúva, a to do času, kedy bude známy nový termín. Ten závisí od výsledku konania na ministerstve, ktoré môže rozhodnúť najskôr v auguste.

O aktuálnej situácii vás budeme informovať.